GÜNDEM SU

Başbakan Ömer Kalyoncu, su meselesi ve çiftçilerin ne zaman ödeneceği konusunda bilgi vermek istediğini söyleyerek, su konusunun kendileri tarafından tartışılacak bir konu olmadığını, Türkiye yetkilileriyle temaslarda bulunduklarını ve ileriki günlerde Türkiye’ye gidip konuyu bağlayacaklarını söyledi.
Su konusunun önemli bir konu olduğunu, suyu kullanıp ödememe gibi bir durumunun olmaması gerektiğini, her eve ödemeli sayaçların takılacağını ve kullanıma göre ödeme yapılacağını dile getiren Kalyoncu, bundan sonra toplumun kendi değerlerine sahip çıkması gerektiğini kaydetti.
Çiftçilerin ödenmesinde sıkıntı olduğunu fakat TÜK’ün geçmişten kalan borçlarından dolayı borçlanamadığını söyleyen Kalyoncu, Bakanlar Kurulu’nda ödemelerin bir noktaya bağlanacağını ve yılbaşından önce gerçekleşeceğini düşündüklerini kaydetti.
Başbakanlığa bağlı fonların iki tane olduğunu ve bir fon bir de döner sermaye bulunduğunu söyleyen Kalyoncu, “Bunların kullanımının da kimin eli kimin cebinde belli değil” şeklinde olduğunu, Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun bu alanda görevli olduğunu ve bu alanlarda denetlenmelerin yapıldığını belirtti.
E -devletin başbakanlığa bağlandığını ve yönetim kurulunun şuanda gerekli çalışmayı sonuçlandırmak üzere olduğunu söyleyen Kalyoncu, halk danışmanlık merkezine çok sayıda başvuru olduğunu bu sayının daha az olmasını temenni etti.

Comments are closed.