BÜTÇE GÖRÜŞMESİ

2016 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nın Genel Kurul’daki görüşmesine Pazartesi günü devam edilecek. Görüşmeler 18 Aralık’ta tamamlayacak.
Meclis Genel Kurulu 2016 Bütçe Yasa Tasarısı’nı hafta içi her gün görüşecek. Görüşmeler saat 10.00’da başlayacak. Genel Kurul günlük program tamamlanana kadar devam edecek.
Cumhuriyet Meclisi’nden verilen bilgiye göre, 14 Aralık Pazartesi günü Mahkemeler, Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Turizm Bakanlığı bütçeleri görüşülecek.
15 Aralık Salı günü Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı; 16 Aralık Çarşamba günü Polis Genel Müdürlüğü ile İçişleri ve Çalışma Bakanlığı bütçeleri ele alınacak.
17 Aralık Perşembe günü Kamu Hizmeti Komisyonu, Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanlığı bütçeleri; 18 Aralık Cuma günü de Maliye Bakanlığı bütçesi ile Gelirler bütçesini görüşülecek.
Tasarının madde madde görüşülmesinin tamamlanması ve bütününün oylanmasıyla Meclis Genel Kurulu’nun bütçe yasa tasarısı üzerindeki görüşmesi 18 Aralık’ta sona erecek.
2016 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nde 13 Kasım’da görüşülmeye başlanmış, görüşmeler 25 Kasım’da tamamlanmış ve oy çokluğuyla kabul etmişti.
Meclis bugüne kadar, Cumhurbaşkanlığı ile Cumhuriyet Meclisi; Hukuk Dairesi, Başbakanlık, Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanlığı bütçeleri,Sayıştaylık, Ombudsman ve Sağlık Bakanlığı bütçeleri, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bütçelerini onayladı.

Comments are closed.